wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

Automatyczne sprzęgło systemu BOCHORY

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 17th, 2019

Uruchamianie silnika przez holowanie samochodu umożliwiają sprzęgniki zapadkowe. Na zewnętrznej powierzchni wieńca bębna znaj dują się wnęki, w które wchodzą wówczas zapadki, osadzone obrotowo na ośkach w tarczy dociskowej.
Jeżeli samochód stoi w miejscu, a silnik pracuje na biegu jałowym, sprzęgło dzięki działaniu sprężyn odwodzących jest wyłączone. Pomocnicze sprzęgło, dzięki działaniu małych sprężyn, jest wówczas włączone. W miarę przyspieszania biegu silnika wirujące ciężarki rozsuwają się, naciskają na tarcze krzywkowa i rozciągają sprężyny odwodzące. Tarcza dociskowa pod działaniem sprężyn dociskowych zaciska wtedy tarczę główną sprzęgła, które się wlacza. Na okres przełączania biegów wyłącznik w nasadzie dźwigni zmiany biegów zamyka obwód zasilania elektromagnesu, który przyciągając tarczę sprzęgła pomocniczego powoduje przerwanie przenoszenia napędu przez sprzęgło główne.
Jeżeli silnik nie pracuje, a samochód stoi w miejscu, zapadki urządzenia zapadkowego pod naciskiem płaskich sprężyn wchodzą w swe wnęki. Skoro tylko silnik zaczyna pracować, zapadki pod działaniem sil odśrodkowych wysuwają się z wnęk. Sprężyny płytkowe zabezpieczają przed wsuwaniem się zapadek we wnęki podczas ruchu samochodu, kiedy silnik nie pracuje. Zawieszone wahliwie sprężyny płytkowe odchylają sie bowiem wtedy pod wpływem sil odśrodkowych i jakby zaślepiają wnęki.
Automatyczne sprzęgło systemu BOCHORY składa się z bębnowego sprzęgła odśrodkowego i suchego tarczowego sprzęgła elektromagnetycznego. Sprzegło odśrodkowe włącza się samoczynnie wskutek przyspieszania biegu silnika w zakresie 800. . 1200 obr/min.
Bębnowe sprzęgło odśrodkowe przenosi napęd dzięki oporom tarcia pomiędzy bieżnią bębna a okładzinami szczęk dociskanych przez ruchome ciężarki, usiłujące rozsunąć się na zewnątrz wskutek oddzialywania sił odśrodkowych. Sprzegło elektromagnetyczne przenosi napęd podczas przepływu prądu przez uzwojenie elektromagnesu, który przyciąga pierścień dociskowy. Rozłączenie sprzęgła elektromagnetycznego na okres zmiany biegów następuj e samoczynnie przez przerwanie przepływu prądu, wskutek ujęcia w rękę dźwigni zmiany biegów.
Automatyczne sprzęglo systemu CYPRAMATIC, wyróżnia się zastosowaniem kul swobodnych Spełniających zadania ciężarków wirujących. Na okres zmiany biegów sprzęgło jest rozłączone wskutek przepływu prądu przez uzwojenie elektromagnesu. Podczas przekazywania napędu sprzęgło to nie pobiera prądu. [przypisy: wypowiedzenie polisy oc proama Warszawa, pinki otomoto, wypowiedzenie polisy oc proama ]
Sprzęgła z wyprzęgnikami nadciśnieniowymi. Pełną automatyzację włączania i wyłączania zwykłego sprzęgła ciernego uzyskuje się przez zastosowanie siłownika zasilanego sprężonym powietrzem i odpowiedniego samoczynnego układu sterującego.

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: pinki otomoto proama warszawa wypowiedzenie polisy oc proama