wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

O układzie chłodzenia w samochodach

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 19th, 2019

width=300Czasami w naszym samochodzie niestety musimy w razie jakiejś awarii lub usterki zaglądnąć pod maskę i tu pojawia się problem – nie znamy się na mechanice samochodowej, a nasz samochód nie jedzie sprawnie, a w czasie jazdy czujemy, że coś jest nie tak: silnik trzeszczy lub głośno pracuje… Być może powodem awarii jest układ chłodzenia, który składa się z wielu małych elementów, których nawet częściowe wyeksploatowanie może powodować gorszą pracę silnika.

Tak czy inaczej, zanim udamy się do mechanika samochodowego, warto, abyśmy poszukali sami przyczyny usterki. Kiedy samochód stanie nam „w szczerym polu”, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest schłodzenie silnika. W tym celu włączamy „na maksa” ogrzewanie wewnątrz samochodu – silnik szybciej się schłodzi. Dobrym sposobem jest też odczekanie paru minut, zanim zaczniemy „grzebać po przewodach”.

Kiedy już otworzymy maskę samochodu, po pierwsze, skontrolujmy stan płynu chłodzącego w układzie chłodniczym. W tym celu dolejmy do układu płynu chłodzącego, tak by poziom płynu nie przekroczył w zbiorniku wskaźnika „maksimum”. Najlepiej oczywiście, jeśli dolejemy tego samego płynu, który znajdował tam się wcześniej, jeśli jednak pomieszamy płyny, prawdopodobnie nic się nie stanie. Wszystkie one cechują się bowiem podobnymi właściwościami. [podobne: citroen salon warszawa, proama wypowiedzenie oc, impol otomoto ]

Ciekawym elementem w układzie chłodniczym, który często ulega awariom i się psuje, jest termostat. W skrócie termostat ma za zadanie utrzymywać odpowiednią temperaturę w układzie chłodniczym. Płyn chłodniczy powinien przy zimnym silniku nie docierać do chłodnicy, natomiast przy rozgrzanym silniku trafiać tam. Jeśli tak się nie dzieje, winien może być właśnie termostat lub np. wentylator chłodnicy… Możemy sami skontrolować działanie tych elementów pojazdu i po otwarciu maski w samochodzie, wyszukać po przewodach, czy pracuje wentylator chłodnicy, a jeśli nie pracuje – sprawdzić stan działania czujnika temperatury wkręconego w termostat.

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: citroen salon warszawa impol otomoto proama wypowiedzenie oc