wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

Regulacja sposobu działania zaworu sterującego

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 18th, 2019

Regulacja sposobu działania zaworu sterującego polega na zwiększaniu lub zmniejszaniu napięcia wstępnego sprężyny wyrównawczej oraz sprężyny zaworu podwójnego. Do tego celu służą najczęściej podkładki regulacyjne, kompletowane w stosy o odpowiedniej grubości.
Hydrauliczne urządzenie wyprzęgające w porównaniu z nadciśnieniowym lub mechanizmami ze sprężynami wspomagającymi wykazuje pod wieloma względami zdecydowaną wyższość. Urządzenie hydrauliczne jest na ogół o wiele lżejsze niż mechanizm wyprzęgający innego typu. Wzajemne ruchy silnika i nadwozia nie zakłócają działania urządzenia hydraulicznego, ponieważ rozpieracz-siłownik wyprzęgnika, osadzony na obudowie sprzęgła, jest połączony z pompą i pedałem sprzęgła tylko przez pojedynczy przewód elastyczny.
Pedał uruchamiający hydrauliczne urządzenie wyprzęgające jest zwykle zawieszony pod deską rozdzielczą, przez co unika się wykonywania otworów w podłodze, czyli ułatwia się utrzymanie szczelności wnętrza nadwozia lub kabiny kierowcy. Nacisk wywierany przez stopę kierowcy na pedał, przekazywany jest za pośrednictwem układu hydraulicznego na wyprzęgnik według zasady działania brasy hydrauilicznej. Wymagane zwiększenie nacisku osiąga się przez odpowiedni dobór średnic tłoczka pompy i tłoka siłownika. Pod naciskiem stopy kierowcy pedał pompy przekręca się i popycha tłoczek pompy, wskutek czego w układzie hydraulicznym wzrasta ciśnienie i ciecz wytłaczana z pompy odpływa do rozpieracza. Pod naporem cieczy napływającej do cylindra rozpieracza jego tłok przesuwa sie i poprzez widełki odwodzące wywiera nacisk na wysprzęgnik, co powoduje wyłączenie sprzęgła. Wskutek zmniejszania nacisku na pedał Sprzęgła odpowiednio maleje ciśnienie w układzie hydraulicznym. W miarę zaniku ciśnienia, napinana podczas wyłączania sprzęgła sprężyna cofa tłok siłownika, co umożliwia włączenie się sprzęgła.
Niekiedy pompa hydraulicznego urządzenia wyprzęgającego wbudowana jest pod podłoga i wówczas stoguje się pedał sprzęgła zwykłego typu. [więcej w: wypowiedzenie polisy oc proama Warszawa, pinki otomoto, wypowiedzenie polisy oc proama ]
Pompa i urządzenie uruchamiające hydraulicznego urządzenia wyprzęgającego przypominają swą konstrukcją podobne elementy w hydraulicznych urządzeniach uruchamiających mechanizmy hamulcowe kół. Układ hydrauliczny urządzenia wyprzęgającego wypełnia się cieczą stosowaną w układzie hamulcowym (tzw. płynem hamulcowym). Istotną wadą hydraulicznego urządzenia wyprzęgającego jest brak możliwości wylaczenia sprzęgła w razie jakiejkolwiek usterki układu hydraulicznego, Nie ma to jednak istotnego znaczenia praktycznego ze względu na niezawodność działania, jaka cechują sie prawidłowo obsługiwane układy hydrauliczne.

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: pinki otomoto proama warszawa wypowiedzenie polisy oc proama