wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

System BCR

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 16th, 2019

Stosowane w samochodzie osobowym CITROEN 2 CV urządzenie z siłownikiem podciśnieniowym służy do włączania i wyłączania zespolonego sprzęgła Odśrodkowego i zwykłego. Przesunięcie dźwigni zmiany biegów powoduje podniesienie trzpienia i otwarcie płaskiego zaworu łączącego rure ssącą silnika z siłownikiem podciśnieniowym co powoduje wyłączenie sprzęgła.
Jednocześnie sprężysta przysionka umocowana na talerzyku zaworu zamyka kanalik prowadzący do zaworu dławiącego, Po zwolnieniu dźwigni zmiany biegów trzpień opada, a zawór plaski odcina siłownik od rury ssącej. Wskutek wciskania pedału przyspieszenia podnosi się iglica zaworu dławiącego, przez który powietrze przechodzi do siłownika i sprzęgło włącza się.
Kurek służy do wylaczania siłownika, jeżeli kierowca woli włączać i wyłączać sprzęgło przy użyciu pedału.
System MANUMATIC polega na elektrycznym sterowaniu podciśnieniowego urządzenia wyprzęgającego sprzęgło odśrodkowe. Przez włączenie zapłonu zamyka się obwód systemu sterowania. Kiedy dźwignia zmiany biegów znajduje się w neutralnym położeniu, przełącznik przekładni jest zwarty i prąd przepływa przez elektromagnes zaworu sterującego. Pod działaniem pola magnetycznego elektromagnesu zawór ustawia się tak, że w siłowniku wyprzęgnika sprzęgła odśrodkowego i w siłowniku przepustnicy powstaje podciśnienie.
Wskutek tego wyprzęgnik samoczynnie wyłącza sprzęgło za pomoca dźwigni wyłączających i jednocześnie przymyka przepustnicę niezależnie od położenia pedału przyspieszenia przepustnicy wówczas nie działa, ponieważ w Obu jego komorach panuje podciśnienie. Podczas włączania biegu przełącznik otwiera obwód prawego solenoidu, wskutek czego urządzenie sterujące łączy siłowniki z atmosferą.
Lącznik związany z przeponą siłownika wyprzęgającego powraca w położenie spoczynkowe, a przepustnica może otwierać sie w razie naciśnięcia na pedał przyspieszenia. Przy określonej prędkości obrotowej wału korbowego samoczynnie włącza się sprzęgło odśrodkowe.
Podciśnieniowy zbiornik, połączony zaworem zwrotnym z rurą ssącą silnika, służy jako zasobnik stałego podciśnienia, dzięki czemu urządzenie działa niezależnie od chwilowego podciśnienia w rurze ssącej. [hasła pokrewne: nissan gtr otomoto, wypowiedzenie oc proama, kody błędów obd2 ]
System SAXOMAT wyróżnia się elektrycznym sterowaniem podciśnieniowego urządzenia wyprzęgającego sprzęgło odśrodkowe.
Jeżeli kierowca uchwyci w rękę dźwignię zmiany biegów, natychmiast zwierają się styki włącznika sterującego, Wbudowanego u jej nasady. Od tej chwili prąd dopływa do elektromagnesu, wskutek czego zawór sterujący otwiera połączenie między rurą ssącą silnika i wnętrzem komory podciśnieniowej siłownika, która za pośrednictwem mechanicznego wyprzęgnika wyłącza sprzęgło.

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kody błędów obd2 nissan gtr otomoto wypowiedzenie oc proama