wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

Ustalenie położenia włączenia przesuwki

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 12th, 2019

Ustalenie położenia włączenia przesuwki dzięki zaskoczeniu jej występów we wgłębienia zewnętrznej wypukłości pierścienia synchronizującego jest niezawodne, co uwalnia od konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia przed wyłączaniem się, włączonej przekładni. Zabezpiecza to przed zakleszczeniem się pierścienia synchronizującego w przesuwce. [więcej w: wypowiedzenie polisy oc proama Warszawa, pinki otomoto, wypowiedzenie polisy oc proama ]
Sprzęgło klinowe rygluje swobodne koło zębate względem wału dzięki przymusowemu wprowadzaniu odpowiednich elementów klinujących — z reguły kulek — do odpowiednich wnęk w piaście koła zębatego. Sprzęgła klinowe zajmują minimum miejsca, pozwalają łatwo przełączać przekładnie i umożliwia zautomatyzowanie skrzynki biegów przy użyciu prostych środków.
Istotną wadą sprzęgieł klinowych jest zależność prawidłowości ich działania od należytego docisku kulek do wnęk piast kół zębatych, z czego wynika duża wrażliwość na zużycie wszystkich współpracujących części. Ze względu na zdolność do przenoszenia jedynie niewielkich momentów obrotowych sprzęgła klinowe znalazły zastosowanie tylko w kilku samochodach osobowych z silnikami o małych mocach.
Sprzęgło cierne jest w zasadzie najbardziej przydatnym urządzeniem do ryglowania swobodnego kola zębatego względem wału. Z jednej bowiem strony sprzęgła cierne zapewniają szybkie i płynne wyrównywanie sie predkości obrotowych sprzęganych elementów, a z drugiej pozwalają na przełączanie przekładni w skrzynce biegów bez przerywania przekazywania napędu (czyli pod obciążeniem, bez okresowego wyłączania głównego sprzęgła pomiędzy silnikiem i skrzynką biegów).
Ze względu na warunki pracy, w Skrzynkach biegów stosuje się wyłącznie mokre sprzęgła cierne — najczęściej wielotarczowe. Sprzęgła takie z uwagi na swe wymiary oraz duży Ciężar własny poważnie zwiększają długość i ciężar skrzynki biegów. Sprawia to, że obecnie sprzęgła cierne spotyka się głównie w skrzynkach biegów samochodów ciężarowych i autobusów oraz w półautomatycznych i automatycznych skrzynkach biegów.

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: pinki otomoto proama warszawa wypowiedzenie polisy oc proama