wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

Prowadzenie samochodów dostawczych

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 19th, 2019

width=300Samochody dostawcze to auta, które wykorzystujemy w celach użytkowych, kiedy np. rozwozimy towar. Samochody te wyposażone są najczęściej w mocne, sprawne silniki oraz charakteryzują się lepszymi osiągami niż auta osobowe. Co jednak ważne, technika prowadzenia samochodu dostawczego będzie nieco inna niż zwykłej „osobówki”. O różnicach tych piszemy poniżej.

Samochody dostawcze, ze względu na swoje gabaryty i wielkość, a także zmienne obciążenie ładunkiem, prowadzi się inaczej niż auta osobowe. Jeżeli chodzi o wielkość, „dostawczaki”  mają wyżej umiejscowiony środek ciężkości, a poza tym może on być zmienny w zależności od ilości ładunku z tyłu pojazdu. Zmiana środka ciężkości będzie w istotny sposób wpływać na sterowanie pojazdem.

Podobnie jak w samochodach osobowych, kierowca samochodu dostawczego może bez problemu dostosować wysokość oraz nachylenie fotela do swoich warunków fizycznych, tak aby prowadzenie auta nie było dla niego katorgą. Producenci vanów nie zapomnieli, że auta dostawcze najczęściej są prowadzone przez zawodowych kierowców pracujących minimum po osiem godzin dziennie, a często nawet i więcej, w związku z czym komfort jazdy w fotelu jest dla nich niezmiernie ważny. Dlatego też fotele w „dostawczakach” muszą być niezwykle wygodne.

Kierownica w samochodach użytkowych jest nieco bardziej leżąca niż w „osobówkach”. Nie zmienia to jednak faktu, że prowadzić ja należy oburącz, gdyż tylko przy takim prowadzeniu ma się pełną kontrolę nad pojazdem. [podobne: citroen salon warszawa, proama wypowiedzenie oc, impol otomoto ]

Warto wspomnieć jeszcze słowo o oponach. Opony w autach dostawczych są, ze względu na masę pojazdów, twardsze i sztywniejsze, a także wyższe, co niestety przekłada się na ich zmniejszoną przyczepność do podłoża. Kierowcy samochodów dostawczych łatwiej więc mogą wpaść w poślizg, przez co nierzadkim newsem w serwisach informacyjnych jest zablokowanie drogi wskutek wpadnięcia do rowu jakiegoś auta dostawczego czy busa. Cóż, technika kierowania pojazdem dostawczym wymaga od kierowcy większych umiejętności i przede wszystkim – nieszarżowania z prędkością…

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: citroen salon warszawa impol otomoto proama wypowiedzenie oc