wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

Radzimy, jak eksploatować auto w zimie

Posted in Bez kategorii  by admin
wrzesień 19th, 2019

width=300Zima to trudny czas dla kierowców, do którego muszą się oni szczególnie dobrze przygotować. Wielu z nas jednak nie wie, jakie czynności należy podjąć, aby dobrze przygotować samochód do zimy. Przeczytaj poniższe rady i dowiedz się, jak eksploatować swój pojazd zimą.

Pierwszą rzeczą, którą można zalecić, jest kontrola. Skontrolować trzeba przed zimą wiele ważnych elementów pojazdu, m.in. oświetlenie. Sprawdzamy stan wszystkich świateł w pojeździe – zarówno świateł przednich, jak i tylnych, a także świateł tablicy rejestracyjnej i kierunkowskazów. Stan oświetlenia jest ważny, aby nasz samochód był dobrze widoczny w zimie w czasie krótkich dni na drodze.

Kolejną rzeczą jest kontrola stanu akumulatora. Akumulator odpowiada w samochodzie za produkcję prądu potrzebnego do zapalenia silnika. Stan akumulatora kontrolujemy poprzez sprawdzenie połączeń elektrycznych i odpowiednich styków. Ważna jest również sama czystość akumulatora oraz stan elektrolitu, czyli medium przewodzącego prąd elektryczny – jego stan (ilość) możemy sprawdzić sami, jeżeli posiadamy specjalny przyrząd zwany aerometrem. Słaby akumulator możemy doładować prostownikiem.

Z bardziej prozaicznych zimowych trudności warto wspomnieć o zamarzaniu szyb. Na wyposażeniu samochodu winny się zatem znaleźć w pojeździe specjalne odmrażacze do szyb oraz skrobaczki. Przymarzaniu drzwi do uszczelek w aucie może zapobiec natomiast ich przesmarowanie talkiem, gliceryną bądź jednym z innych preparatów dostępnych na rynku.

Wymiana wycieraczek – to kolejna rzecz, o której kierowcy powinni zimą pamiętać! Wycieraczki zaleca się wymieniać raz do roku, jednak tak naprawdę liczy się stan ich zużycia. Pióra wycieraczek podlegają niszczeniu, co może niekorzystnie wpływać na czystość szyb, a zarazem na widoczność drogi i bezpieczeństwo jazdy. [podobne: citroen salon warszawa, proama wypowiedzenie oc, impol otomoto ]

 

Warto wspomnieć jeszcze o wymianie opon z letnich na zimowe, które będą znakomicie odprowadzały śnieg i pozwolą nam zmniejszyć prawdopodobieństwo poślizgu, oraz stosowaniu dodatków przeciwzamarzających do diesla czy benzyny, które będą zapobiegały zamarzaniu paliwa silnikowego w zbiorniku.

Tagi: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: citroen salon warszawa impol otomoto proama wypowiedzenie oc